24.7.2013

Životopisná kniha Vzpomínky od Otta Wichterleho uvádí na straně 138, že XXIV. valné shromáždění ČSAV (17. a 18. dubna 1968) bylo pozoruhodné tím, že se zde poprvé (a bohužel i naposledy) mluvilo vesměs spatra místo předčítání předem připravených a bůhvíjakými organizacemi schválených referátů.

Podle Wichterleho v postojích členů Akademie, kteří se jednání aktivně účastnili, převažovaly nelítostné útoky na prezidium, motivované také tím, že tak mohli mnozí snadno smýt svůj podíl odpovědnosti za d...

13.7.2013

Tato směrnice či v orginálu Directive 10-289 je označení osmi bodového vládního nařízení z knihy Atlas Shrugged od Ayn Rand, které mělo "zmrazit" kolabující ekonomiku USA na její aktuální úrovni. Místo toho však její propad ještě urychlila a způsobila definitivní kolaps společnosti.

Směrnice 10-289

Ve jménu obecného blaha, pro zabezpečení ochrany občanů, pro dosažení plné rovnosti a celkové stability, je nařízeno na dobu trvání národní nouze, že:

1) Všichni dělníci, živnostníci a zaměstnanci jakéh...

5.7.2013

Karel Havlíček Borovský (1821-1856) byl básník, obchodník a zastánce svobody (nejen) v podnikání. Ve 24 letech byl vrcholovým novinářem a v 27 letech byl poslancem říšského sněmu. I když zemřel v 35 letech, tak dokázal, a stále dokáže, inspirovat velké množství lidí. Např. T. G. Masaryk nejen přebíral některé jeho zásady a slogany, ale i obdivně připouštěl, že Havlíček byl jasnější hlava než on sám a že uměl myšlenky lépe formulovat a stylizovat.

Zastával také názor, že církevní praktiky odváděj...

Please reload

Nejlepší příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv