28.6.2015

Kuvajt/Praha - Organizace islámské spolupráce (OIS) kritizuje českého prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky na adresu islámu. Ukazují prý na nedostatek znalostí a špatné pochopení tohoto náboženství. Organizace sdružující 56 zemí s muslimským obyvatelstvem to uvedla ve své květnové zprávě o islamofobii ve světě. Upozornila také na údajnou islamofobii v České republice, která podle ní může souviset právě s názory Zemana.

Zpráva za období od května 2014 do dubna 2015 připomíná slova českého prez...

28.6.2015

Prezident Miloš Zeman sklidil kritiku Organizace islámské spolupráce (OIS) za své výroky na adresu islámu. Ve své květnové zprávě uvádí, že ukazují na nedostatek znalostí a špatné pochopení tohoto náboženství. Organizace sdružuje 57 států s muslimským obyvatelstvem. Prezidentův mluvčí se ke zprávě OIS odmítl vyjádřit.

Zpráva za období od května 2014 do dubna 2015 připomíná slova českého prezidenta po loňském útoku v bruselském židovském muzeu. Zeman tehdy násilí, které stálo několik životů,...

26.6.2015

Událost ze švédského Gotheburgu.

V neděli 26.9.2010 se Elin Krantz (1983) vracela kolem čtvrté ráno domů do čtvrti Hisingen v severozápadní části švédského Gotheburgu. Cestovala tramvají č.5 z nočního klubu Valand a její poslední kamarád vystoupil o několik zastávek dříve na zastávce Hjalmar Brantingsplatsen, kde do tramvaje nastoupil také etiopský imigrant Ephrem Tadele Yohannes (1987).

Kamery v tramvaji zachytily, že se s ní pokusil navázat kontakt, ale ona jej ignorovala. Když p...

21.6.2015

Organizace Islámské Spolupráce na svém webu zveřejňuje měsíční reporty/zpravodaje o projevech islamofobie ve světě, přičemž v tom posledním za květen 2015 uvádí:

1) USA a Kanada
1.1 USA: Pořadatelé soutěže karikatur nelitují
1.2 USA: Pastor Robert Jeffress: Satan "doručil" islám Mohamedovi a následovníci islámu "zkončí v pekle"
1.3 USA: "Žádní muslimové" nasprejováno na znaku technického centra texaské Univerzity
1.4 USA: Maher: ti, kdo vrhají světlo na útlak v islámu jsou skuteční liberálové
1....

18.6.2015

John Adams (1735 – 1826) patřil k otcům zakladatelům USA a byl také druhým prezidentem USA. Byl zastáncem republikánství, odmítal otroctví a také nikdy nevlastnil otroka. Mezi jeho citáty patří:

- Musím studovat politiku a válku, aby moji synové mohli mít volnost ke studiu matematiky a filozofie.

- Svoboda nemůže být zachována bez obecné vzdělanosti mezi lidmi.

- Demokracie pokud trvá je krvavější než aristokracie nebo monarchie. Pamatujte, že demokracie netrvá nikdy dlouho. Br...

17.6.2015

Zbigniew Kazimierz Brzeziński je polsko-americký spisovatel a politolog, který byl bezpečnostním poradcem amerického prezidenta Jimmyho Cartera a nyní je zahraničně-politickým poradcem Baracka Obamy.

Je profesorem americké zahraniční politiky na Johns Hopkins University v Baltimoru, poradcem jak v Centru pro strategická a mezinárodní studia ve Washingtonu D.C., tak v několika velkých amerických a mezinárodních firmách.

Jeho 232 stránková kniha z roku 1997 Velká šachovnice obsahuje shrnutí globáln...

13.6.2015

112 stránková publikace „Strategie pro islámskou kulturní akci mimo islámský svět“ byla přijata v katarské Doze v listopadu 2000 na 9. summitu „Organizace Islámské Spolupráce“, která je obdobou Evropské Unie a která sdružuje 57 zemí s 1,6 miliardou obyvatel.

Racionálně a věcně zpracovaná publikace byla vydaná Islámskou vzdělávací, vědeckou a kulturní organizací (ISESCO) pro potřeby Islámského světa „Ummy“a má za cíl přispět ke kulturnímu rozvoji islámského světa pomocí doporučení metod...

Please reload

Nejlepší příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv