30.4.2016

Lee Kuan Yew (1923-2015), jeden ze zakladatelů Singapuru, ex-předseda nejdominantnější singapurské politické strany PAP a ex-premiér z let 1960 až 1990 je považován za jednoho z nejúspěšnějších státníků 20. století, který dovedl Singapur k nezávislosti a vybudoval prosperující mini-stát se světově prosperující ekonomikou a etnicky různorodou populací. Odešel z aktivní politiky jako světově nejdéle sloužící premiér a ve svých 92 letech, měl málo co ztratit v rozhovorech o svém myšlení a úvahách....

27.4.2016

Jehuda Amichai (1924-2000) je považován za nejvýznamnějšího a nejčtenějšího moderního izraelského básníka, který jako jeden z prvních začal ve svých verších používat hovorovou hebrejštinu. Byl vojákem i učitelem a za své dílo získal množství cen. Mezi jeho citáty patří:

1) Jeruzalém je přístavním městem na břehu věčnosti.

2) Myslím, že konec je nekonečný. Je buď velkou černou dírou nebo velkým bílým světlem nebo obojím dohromady. Ale je naprosto nemyslitelným, protože i kdyby jej někdo dokázal vy...

26.4.2016

"Ministerstvo svobodného prostředí" je mystifikačně-brainstormingový projekt zabývající se myšlenkou, že ztráta svobod občanů a růst omezující byrokratické etatistické činnosti je vlivem absence ministerstva v jehož náplni by byly konkrétní a kvantifikovatelné cíle a kritéria zabývající se "ochranou svobodného prostředí", v obdobném rozsahu a logice v jakém funguje "ministerstvo životního prostředí". Jaké jsou výstupy ministerstva svobody z třetího funkčního období - dubna 2016?

Osobní, profesní...

26.4.2016

David Ben Gurion (1886-1973) byl mezi roky 1948 až 1963 izraelským premiérem a významně se přičinil o vznik Izraele. Časopis Time jej zařadil mezi 100 nejvýznamějších osobností 20. století a v Izraeli je po něm pojmenováno mnoho míst včetně největšího letiště v Tel Avivu a univerzity v Baarševě. Mezi jeho citáty patří:

1) Myšlení je namáhavé umění – praktikuje jej málo lidí a i ti jen v mimořádných případech. 

2) Utrpením lidé sílí a my jsme trpěli mnoho. Měli jsme vzkaz pro svět, ale byli j...

6.4.2016

Osobní zkušenost s programem SAR-EL v šesti bodech.

SAR-EL znamená hebrejský akronym pro Sheirut Le’Yisrael, což znamená "Služba Izraeli". SAR-EL je dobrovolnický program Izraelských obranných sil v oblasti logistiky. Ročně jej absolvuje 3 až 5 tisíc dobrovolníků z celého světa, kdy jeden až tři týdny slouží na vojenských základnách. Jejich práce není placená a i když všichni dobrovolníci nosí pracovní uniformy izraelské armády se speciálními modrými výložkami, tak nejsou považováni za vojáky a...

5.4.2016

Golda Mair (1898-1978) byla v letech 1956 až 1966 izraelskou ministryní zahraničí a v letech 1969 - 1974 izraelskou premiérkou. Prosazovala socialismus a měla pověst izraelské "železné lady" o níž se říkalo, že je jediným chlapem v izraelském vládním kabinetu.

O ženách

- Nebýt krásnou bylo pravým požehnáním. Nebýt krásnou mě donutilo k rozvoji svých vnitřních zdrojů. Krásná dívka má handicap k překonání.

- Zda jsou ženy lepší než muži nemohu říct - ale mohu říct, že rozhodně nejsou o nic horší.

- J...

4.4.2016

Serj Tankian (*1967) je známý americko-arménský zpěvák a člen kapely System Of The Down. Stejně jako zbytek kapely je arménským patriotem a upozorňuje svojí uměleckou tvorbou a občanskými postoji nejen na islámskými Turky spáchanou genocidu křesťanských Arménů před cca 100 lety, ale také na celkový stav lidské civilizace. Mezi jeho citáty patří:

1) Nejdůležitější věcí, kterou jsem se o hudbě po tak dlouhé době naučil je, že je pro mě způsobem hledání pravdy.

2) Každý umělec by se měl řídit svojí...

Please reload

Nejlepší příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv