28.5.2016

Jako řadový člen a delegát za Olomoucký kraj jsem se 28.5.2016 zúčastnil celostátního mimořádného sněmu spolku Blok proti islámu (BPI), kde došlo k jeho rozkolu, o kterém pravděpodobně budou, každý ze svého úhlu pohledu informovat představitelé obou názorových proudů. Vzhledem k dynamickému vývoji tak z plánované reportáže z tohoho sněmu v tomto článku zprostředkuji jen průřezový osobní úhel pohledu.

Článek byl publikován na blogu IHNED.

24.5.2016

Ibn Chaldún (1332 –1406) byl arabským učencem a veřejným představitelem Maghrebu (území severozápadní Afriky) v Tunisu, přičemž původem pocházel z andaluzské Sevilly. Byl historikem, filosofem, sociologem, muslimským teologem a vědeckým myslitelem.

Zajímal se o vztah člověka a lidskou civilizaci, její vývoj a vztah mezi politickou mocí a společností. Viděl historický proces jako konstantní cyklickou změnu vlivem interakce dvou skupin:

- obyvatel měst a chráněných míst s usedlým způsobem života s...

23.5.2016

V únoru 2016 premiér Spojených Arabských Emirátů do své vlády nově zařadil a zřídil posty ministryně pro toleranci a ministryně pro štěstí, jejímž úkolem má být přizpůsobovat všechny vládní plány, programy a politiky k dosažení šťastnější společnosti. V březnu 2016 byl také přijat 100 dní trvající vládní plán pro štěstí a pozitivitu.

Sám premiér Spojených Arabských Emirátů (SAE) jeho výsost Mohammed bin Rashid Al Maktoum zdůvodnil proč tyto a další ministerské posty pro štěstí, toleranci, mládež...

ROZHOVOR Pokud budou čeští voliči stejní patrioti jako Švýcaři, Izraelci nebo Singapuřané, budou takoví i jimi zvolení politici a charaktery typu Jiřího Diensbiera nebo Roberta Pelikána zvoleni nebudou. Je o tom přesvědčen úspěšný bloger a bývalý krajský předseda Svobodných Josef Zbořil. Česká republika má podle něj jít svou cestou, a pokud se například za další dvě generace ze Švédska a z Německa stanou Severo-evropský a Středo-evropský multikulturalistán, tak to bude muset respektovat.

Foto: A...

2.5.2016

Lee Kuan Yew (1923-2015), jeden ze zakladatelů Singapuru, ex-předseda nejdominantnější singapurské politické strany PAP a ex-premiér z let 1960 až 1990 je považován za jednoho z nejúspěšnějších státníků 20. století, který dovedl Singapur k nezávislosti a vybudoval prosperující mini-stát se světově prosperující ekonomikou a etnicky různorodou populací. Mezi jeho citáty patří:

1) Vždy jsem se snažil být korektní, ne politicky korektní.

2) Pokud je Singapur státem vodícím za ručičku občany, pak jsem...

1.5.2016

Singapurská republika získala svoji nezávislost na Malajsii v roce 1965, když měl Singapur cca 75% čínských buddhistů a 15% Malajských muslimů. Dnes o cca 50 let později, muslimové stále dosahují týchž 15%. Jak toho byl Singapur schopen dosáhnout bez etnických čistek a bez obdržení jediné stížnosti na porušování lidských práv ze strany OSN či samotné Organizace Islámské Spolupráce?

Jednoduše, čínsko-buddhistická dominantní singapurská vláda používá dvojí přístup: 

1) Přísnou neimigrační politiku...

Please reload

Nejlepší příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv