29.10.2016

- Reakce na výzvu "Týdny občanského neklidu"

- Znění petice "Staletí občanského klidu".

Staletí občanského klidu!

Vážení spoluobčané!

O CO JDE?

Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány nepolitickou mocí. Nikým nevolení aktivisté odsuzují dopis čtyř ústavních činitelů, potvrzující oficiální postoj ČR vůči uznávání jednotnosti Čínské republiky. Čínská vláda přirozeně reaguje, že slova musí korespondovat s činy. Tato hanba nás řadí mezi nedůvěryhodné vůči kterémukoli státu a v jakékoli záležitosti. K...

21.10.2016

- Die Welt: Během uplynulého desetiletí opustilo Německo více než 1,5 milionu Němců, mnoho z nich bylo vysoce vzdělaných.

- "My uprchlíci ... s vámi nechceme žít ve stejné zemi. Můžete, a já myslím, že byste měli, opustit Německo. A prosím, vezměte si s sebou celé Sasko a celou Alternativu pro Německo (AFD) ... Proč nejdete do jiné země? Je nám z vás zle! " - Aras Bacho, 18-letý syrský migrant, v Der Freitag, říjen 2016.

- Realitní makléř ve městě ležícím poblíž jezera Balaton, oblíbené...

17.10.2016

V USA i ve světě stále existují a jsou aktivní černošská hnutí, která jsou složena od nejradikálnějších po nejumírněnější charaktery hájících nejen černošský patriotismus a hrdost či rasovou rovnost, ale také feminismus či odmítání kapitalismu, protože boj proti rasismu může být podle nich dovršen jen v socialistickém politickém režimu. Mezi nejznámější nejhorlivější revolucionářky a radikálky v tomto směru obhajoby svobod člověka patří Angela Davis a Assata Shakur.

Angela Davis (*1944) je ameri...

16.10.2016

- Po krajských a senátních volbách 2016, které byly doprovázeny nízkou účastí, začínají tradičně zaznívat názory, jak o zrušení senátu a jeho systémové potřebnosti, tak o vztahu a identifikovatelností občanů s jejich krajskými samosprávami.

- Diskutujme, tak i nad variantou snížení počtu 13 krajských samospráv na 2 zemské a zrušení dolní komory parlamentu ČR - 200 členné sněmovny, jejíž funkci by převzala horní komora parlamentu ČR - 81 členný senát.

Zemské samosprávy

Ze současných samosprávných 1...

16.10.2016

Zhodnocení 15-letého plánu rozvoje Dubaje a Spojených Arabských Emirátů (SAE) jeho výsostí šejkem Mohammedem bin Rashidem Al Maktoumem, premiérem SAE a dědičným vládcem Dubaje, z 15.10.2016.

Drazí bratři a sestry,

Více než deset let uplynulo od doby, kdy jsem nastoupil do funkce premiéra a viceprezidenta Spojených Arabských Emirátů.

V těchto deseti letech jsme zahájili řadu plánů a strategií, provedli řadu reforem naší vlády, vyvinuli systémy pro sledování výkonu a zlepšování služeb, podporovali i...

16.10.2016

Harriet Tubman (1822 – 1913) byla americká abolicionistka (členka hnutí za zrušení otrokářství), armádní dobrovolník během americké občanské války, kdy vedle výzvědné, zdravotní a průzkumné činnosti byla také první ženou v historii armády USA, která naplánovala a řídila vojenskou operaci - „Raid at Combahee Ferry“, kdy osvobodila 700 otroků. Narodila se v otroctví a průběžně se stala ikonou „americké odvahy a svobody“. Mezi její citáty patří:

- Nemohu zemřít více než jednou.

- Každý velký se...

15.10.2016

Tomáš Baťa (1876-1932) byl československý politik a podnikatel, řadící se mezi největší ve své době, který zaváděl originální metody řízení výroby, obchodu a systém motivace pracovníků. Jako starosta Zlína realizoval koncepci zahradního města s originální funkcionalistickou architekturou a tento styl šířil spolu s jeho továrnami do dalších míst v Evropě a Americe. Vytvořil vzdělávací systém včetně celoživotního vzdělávání. Prosazoval projekty dálkové železniční, letecké, říční a silniční doprav...

Please reload

Nejlepší příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv