Please reload

Nejnovější příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejlepší příspěvky

Méně státu, více občanům

2.10.2013

Strana svobodných občanů (Svobodní) byla založena v roce 2009, její členové považují za inspirativní Švýcarsko a prosazují liberálně-konzervativní hodnoty, ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu, zákon o lidovém vetu, minimalizaci státní správy, zmenšení objemu přerozdělovaných financí, zadávání zakázek bez dohod o mlčenlivosti, zrušení dotace politickým stranám za volbya z důvodu podpisu Lisabonské smlouvy uspořádání referenda o vystoupení z EU. Na webu www.svobodni.cz lze kromě celého politického programu také zjistit, které konkrétní 4 daně a kterých konkrétních 26 úřadů chtějí Svobodní zcela zrušit a proč.

 

"Myslíte si, že dělat více toho samého co doposud snad pomůže? Mám na mysli zvyšování daní a regulací. Nyní státu platíme přes 50% toho, co vyděláme. Vy politikům věříte, že jim chcete svěřit ještě více vašich financí? Já si to nemyslím, kdyby stát fungoval lépe než sami občané, měli bychom mít daně 100%. Opak je tedy pravdou. Je třeba minimalizovat objem přerozdělovaných financí. A o tom je také volební heslo Svobodných - Méně státu, víceobčanům" říká lídr kandidátky Svobodných v Olomouckém kraji Josef Zbořil.

 

Na často kladenou otázku: "Jaká konkrétní opatření pro oživení ekonomiky a snížení nezaměstnanosti navrhujete?" odpovídá: "Stát nemůže do ekonomiky nalít nic, co by tam už nebylo. Umí jen sebrat z jedné části ekonomiky a vložit do druhé. Státní pomoc je jako dávat sám sobě krevní transfúzi z levé ruky do pravé a rozlít při tom polovinu krve na podlahu. Jediným lékem je opravdu jen přestat ji dusit vysokými daněmi a regulacemi socialistů všech barev."

Please reload