Please reload

Nejnovější příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejlepší příspěvky

Citáty zavražděné hvězdy nizozemské politiky Pima Fortuyna o svobodě slova a islámu

29.10.2015

Wilhelmus Simon Petrus Fortuijn, známý jako Pim Fortuyn (1948-2002) byl holandským spisovatelem, učitelem a politikem, který prosazoval pravicovou politiku laissez faire, deregulace a malého státu, euroskepticismus, antiklerikalismus, republikánství (Nizozemsko je monarchií), přímou demokracii, obhajoval práva žen a homosexuálů (sám byl gay), absolutní svobodu projevu a silně kritizoval multikulturalismus a Islám. V květnu 2002 byl předsedou strany "Pim Fortuyn list" a během předvolední kampaně do holandské sněmovny zabit aktivistou za práva zvířat. Jeho strana poté dosáhla druhého místa v počtu hlasů s 17%.

Tato vražda otřásla celým Nizozemím a dokonce byl v roce 2004 zvolen Největším Nizozemcem v historii. 

Mezi jeho citáty patří:

1) Islámská víra je největší hrozbou pro mír ve světě.

 

2) Chci žít společně s muslimy, ale na tango musí být dva.

 

3) Muslimové mají velmi špatný přístup k homosexualitě, kdy jsou velmi netolerantní a k ženám, které jsou pro ně občany druhé kategorie. To, čeho jsme nyní svědky, je střet civilizací, a to nejen na úrovni států, ale také uvnitř jich samotných. 

 

4) Pokusíte-li se diskutovat o multikulturalismu ve Velké Británii, jste označen za rasistu. Ale tady zatím stále o tom mluvit můžeme a já říkám, že multikulturní společnost nefunguje. Nesbližujeme se, žijeme odděleně.

 

5) Nejsem anti-muslimský ani proti-imigrační. Říkám, že máme velké problémy v našich městech. Není moc chytré, aby se tento problém zvětšoval tím, že necháme přijít  další miliony přistěhovalců z muslimských venkovských kultur, které se neasimilují.

 

6) Jsem pro studenou válku s islámem. Pohlížím na islám jako na mimořádnou hrozbu a nepřátelské náboženství.

 

7) Necítím nenávist k islámu. Považuji jej za zpátečnickou a retardovanou kulturu. Cestoval jsem po světe dost. A tam, kde platí pravidla islámu, je to prostě hrozné. Všechno to pokrytectví. Je to trochu jako s těmi starými reformními protestanty. Reformní lži po celou dobu. A proč je tomu tak? Protože mají normy a hodnoty, které jsou tak vysoko, že není v lidských silách je dodržet. To lze také vidět na muslimské kultuře. No a potom se podívejte na Nizozemí. V jaké zemi může vůdce velkého hnutí jako já otevřeně říkat, že je homosexuál? Jak je to úžasné, že je to možné. To je něco, na co člověk může být hrdý. A já bych rád, aby to tak zůstalo.

 

8) Nebudu měnit svůj názor, vážení, je za 5 minut dvanáct. Nejen tady v Holandsku. ale po celé Evropě. A to je to co chcete? Stavím se za tuto zem, to, jak byla vybudována v posledních pěti nebo šesti stoletích. Zatraceně, máme tu pátou kolonu, která chce zničit tuto zemi! Nebudu tomu přihlížet a říkám "můžete tady zůstat, ale musíte se přizpůsobit." Musím poslouchat, že "Alláh je velký", že jsem "špinavé prase", že jsem "křesťanský pes". To je to, co říkají, a vy si myslíte, že je to v pořádku. A dosud jsem byl velmi reservovaný. Nikdy jsem já takto nemluvil. Ale vy jste vůči tomu smířliví, což já už nedopustím, aby se znovu opakovalo.

 

 

Článek byl publikován na blogu IHNED.

 

Please reload