Please reload

Nejnovější příspěvky

Recenze knihy Síla rozumu od Oriany Fallaci

October 28, 2015

1/4
Please reload

Nejlepší příspěvky

5 analytiků USA racionálně: o hrozbě a pravé tváři islámu

30.10.2015

Pro racionální diskusi o (ne)hrozbě islámu doporučuji ze všech zdrojů se kterými jsem se seznámil, práce a výstupy následujících pěti analytiků z USA, z nichž jsem některé během tohoto roku přeložil do češtiny.

William McCants - pracovník Centra pro blízkovýchodní politiku a ředitel organizace Projekt vztahů USA s Islámským světem. Je také externím členem fakulty Univerzity Johnse Hopkinse a působil na vládních pozicích a pozicích think-tanků vztahujících se k islámu, Střednímu východu a terorismu, včetně vládního poradce pro boj proti násilnému extremismu. Je také autorem několika populárně odborných knih.

 

Anrew C. McCarty - americký republikánský komentátor, bývalý žalobce USA v proti-teroristických záležitostech, bývalý člen think-tanku Foundation for Defense of Democracies a bývalý ředitel Centra pro právo a obranu proti terorismu. 

- Islám je islám – a tak to je

- Islamismus a demokracie - Nebezpečná iluze

- K čemu došel guvernér USA z Louisiany ohledně islámu - a co spoustě lidí stále nedochází

 

Stephen Coughlin - americký analytik, spisovatel a autor knihy Catastrophic Failure: Blindfolding America in the Face of Jihad, který je záložním armádním majorem přednášejícím členům kongresu, vládním představitelům a členům výzvědných služeb. 

 

Soeren Kern - analytik Gatestone Institute v USA a Grupo de Estudios Estratégicos ve Španělsku.

 

Bill Warner - americký univerzitní profesor, přírodovědec, podnikatel, spisovatel a autor knihy Právo šaría pro nemuslimy, který se několik posledních desítek let věnuje analýze islámských textů a historií tohoto náboženství. Zakladatel Centra pro studium politického islámu.

 

Článek byl publikován na blogu IHNED.

 

Please reload